Pupeční granulom: jak si s ním poradit doma?

O novorozenecký pahýl je potřeba pečovat, aby se bez problému zahojil a nedostala se do něj infekce. Ale co dělat, když se na něm objeví červená bulka? Na to si pojďme posvítit.

Pupeční kýla nebo granulom?
Kýla vypadá jako vyklenutí pupíku směrem ven (může, ale nemusí být na první pohled vidět). Granulom je zbarvený do růžova nebo do červena a může se okolo něj objevit čirá anebo nažloutlá tekutina, ale nesmí být zakalená! Se zvýšenou krvácivostí to je totiž první známka infikovaného pahýlu miminka.

Proč se objevuje?
Důvod není úplně jasný a odborníci stále tápou. Ale jednou z příčin může být nadměrná vlhkost v místech pupečního pahýlu, která brání odpadnutí. Takže při hojení byste ho neměli schovávat pod plenku, protože potřebuje k přirozenému vysušení vzduch.

Jak na něj vyzrát?
Když už jste na něj narazili, je potřeba vzít na pomoc účinné antiseptikum, které bojuje s infekcí a podporuje hojení. Octenisept sprej přesně tohle splňuje a navíc ho můžete s klidným srdcem používat i na předčasně narozené děti.

Použití je snadné:

  • Na tampon nebo štětičku sprej nastříkejte a potírejte s nimi okraj zdravé pokožky s pupíkem.
  • Zbytek spreje jemně otřete gázou namočenou v čisté vodě.
  • Opakujte dvakrát denně, dokud granulom nezmizí.

Co je důležité? Prevence!
Péče o pupík vašeho děťátka může sehrát velkou roli. Takže čistěte, udržujte okolí v suchu a používejte octenisept podle našeho jednoduchého návodu.

Kdy navštívit lékaře?
Bohužel někdy ani octenisept s domácí léčbou nepomůže. Takže jestli máte pocit, že je něco v nepořádku (zvýšená bolestivost, zarudlé okolí pupíku nebo neobvyklý zápach), okamžitě vyhledejte svého pediatra.

https://www.traditionrolex.com/13
https://www.traditionrolex.com/13