octenisept®

0,1g/100g kožní sprej*

Tekuté antiseptikum na pokožku, rány a sliznice

 • Na dezinfekci všech typů běžných ran po úrazech
 • Na dezinfekci ran po pokousání zvířetem, štípnutí hmyzem (klíště) atd.
 • Na dezinfekci kůže (mykóza nohou) a sliznic (infekce)
 • Octenisept sprej je lék k vnějšímu použití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Volně prodejný registrovaný léčivý přípravek.

Seznam prodejních míst:

K dostání v lékárnách bez předpisu

Moje plusy

 • Bezbolestný - nepálí, neštípe ani nedráždí
 • Bezbarvý - nebarví, ani neodbarvuje
 • Dezinfikuje a čistí rány, ničí mikroby
 • Stimuluje procesy hojení rány a napomáhá regeneraci pokožky
 • Vhodný během těhotenství i kojení*
 • Vhodný pro novorozence, kojence, děti i dospělé
 • Dle potřeby lze ohřát na teplotu těla

Složení přípravku octenisept®

Octenidine dihydrochloride, 2-Phenoxyethanol

Účinnost přípravku octenisept®

Baktericidní (vč. MRSA, chlamydie a mykoplazmata), fungicidní na kvasinky a plísně, účinný na protozoa (Trichomonády), virucidní na HIV, HBV, HCV, herpes simplex

Rychlost účinku připravku octenisept®

již od 1 min, 24 h remanentní (prodloužený) efekt

Doba expirace přípravku octenisept®

5 let

Typ výrobku:

Léčivý přípravek

Dostupná balení:

50 ml, 250 ml

 

Zkrácená informace o léku

Složení: 0,1 g octenidine dihydrochloridum, 2,0 g phenoxyethanolum v kožním spreji, roztoku. Indikace: Opakované krátkodobé antiseptické ošetření sliznice a přilehlých oblastí kůže před diagnostickými a chirurgickými zákroky v anogenitální oblasti vaginy, vulvy a glans penis, a také před katetrizací močového měchýře a pro opakované krátkodobé antiseptické ošetření ran.
Kontraindikace: Hypersenzitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku. Nesmí být aplikován přímo do očí, na ušní bubínek, při intraoperačním výplachu dutiny břišní a močového měchýře. Balení: 50 ml, 250 ml.
Dávkování a způsob podání: Octenisept 0,1g/100g kožní sprej, roztok se nastříká na cílovou oblast tak, aby bylo zajištěno její úplné zvlhčení. Po aplikaci je třeba dodržet dobu kontaktu alespoň 1 až 2 minuty, než jsou prováděny další zákroky. Dostatečná účinnost je zaručena pouze po dobu 2 hodin od aplikace přípravku Octenisept 0,1g/100g kožní sprej, roztok.
Interakce: Nepoužívejte současně s antiseptiky na bázi jodovaného povidonu.
Nežádoucí účinky: Celkové poruchy a reakce v místě aplikace. Vzácné: pálení, zarudnutí, svědění a pocit tepla v místě aplikace. Velmi vzácné: kontaktní alergická reakce.
Zvláštní upozornění: Je třeba dbát na to, aby větší množství přípravku Octenisept 0,1g/100g kožní sprej, roztok nebylo polknuto nebo aby se nedostalo do tělního oběhu např. jako důsledek náhodného vstříknutí. Aby se zabránilo poškození tkáně, přípravek nesmí být aplikován do tkáně pod tlakem. Z dutin v ranách musí být zajištěna drenáž (např. vhodným flexibilním drénem).
Prozatím jsou zkušenosti pouze s používáním, které nepřesáhlo 14 dní, takže Octenisept má být používán pouze po omezenou dobu.
Úplná informace – viz. „Souhrn údajů o přípravku“. Přípravek je k dispozici v lékárnách na volný prodej a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Informace o ceně Vám podají zástupci společnosti Schulke CZ, s.r.o.
Výrobce / Držitel registračního rozhodnutí: Schülke & Mayr GmbH , Robert-Koch-Str. 2 , 22851 Norderstedt, Německo
Registrační číslo: 32/462/12-C
Adresa v ČR: Schulke CZ, s.r.o., Lidická 326, 735 81 Bohumín, tel.: +420 558 320 260, e-mail: schulkecz@schuelke.com
Datum poslední revize textu: 2.3.2016
* V těhotenství doporučeno použití přípravku po ukončení prvního trimestru. Pro kojící ženy je použití přípravku doporučeno na všechny oblasti těla mimo oblast prsu.

 

V případě, že potřebuješ nahlásit nežádoucí údálost, vyplň a odešli nám prosím Tento formulář.