Octenisept® poradna

Jaká je účinná látka přípravku octenisept®?
Účinnou látkou je Octenidine dihydrochloride
 
Co je Octenidine?

Octenidine dihydrochloride (Octenidine) je inovativní antiseptická látka, která přinesla revoluci do oblasti antiseptik. Octenidine je jedinečná substance odpovídající potřebám a výzvám moderní společnosti. Jako jedna z mála látek má potenciál silného antimikrobiálního činidla, které je zároveň šetrné ke tkáním a vhodné pro všechny skupiny pacientů. Díky těmto vlastnostem je Octenidine ideálním pomocníkem při léčbě ran, kontrole infekcí, dekontaminaci MRSA pacientů či léčby zánětů kůže či sliznic. Je také vhodný pro aplikaci na intimní partie.   


Jaké výhody má Octenidine ve srovnání s jinými aktivními látkami?

Jakou účinnost proti mikrobům vykazuje octenisept®?
Octenisept® vykazuje účinnost na bakterie (vč. MRSA, chlamydie a mykoplazmata), na kvasinky a plísně, je také účinný na protozoa (Trichomonády), na viry HIV, HBV, HCV a Herpes simplex.

Kde zakoupím přípravky octenisept®, octenilin®, octenisan® či octenidol®?
Přípravky koupíš volně v kamenné lékárně, či objednáním na internetové lékárně. Odkazy na internetové lékárny najdeš i na našich stránkách u každého produktu. Použití zdravotnických prostředků pro hojení ran řady octenilin® je nutné konzultovat s odborným lékařem.    

Může se octenisept® používat k antisepsi (dezinfekci) pokožky, sliznice i ran?
Ano. octenisept® je vhodný pro antiseptické ošetření ran, kůže a sliznic (vč. intimních partií).

Může se octenisept® používat u dětí, kojenců a předčasně narozených dětí?
Ano. octenisept® je vhodný pro děti, včetně předčasně narozených od 32. týdne těhotenství. Přípravky octenilin® wound gel a octenilin® wound irrigation solution, se mohou používat u dětí starších 1 roku. Přípravky octenisan®  a octenidol® se pak mohou používat u dětí starších 3 let.  

Proč je octenisept®  vhodným antiseptikem na poporodní rány?
Pro antiseptické ošetřování a dezinfekci citlivých partií je třeba použít speciální přípravky. octenisept® je léčivé antiseptikum, které je schváleno také pro aplikaci na intimní partie. Nepálí, neštípe a přitom účinně dezinfikuje a podporuje hojení.

Mohu octenisept®  použít k antiseptickému ošetření pusinky kojence při kvasinkové infekci?
Kvasinková infekce v pusince je pro novorozence bolestivým onemocněním a může způsobit komplikace při kojení. octenisept® je schválen i na sliznice u novorozenců a kojenců. Dezinfikuje, pomáhá bránit rozvoji infekce a navíc také podporuje hojení.

Jak mohu octenisept®  použít na ošetření planých neštovic?
Pro ošetření a dezinfekci neštovic v různých fázích jsou přípravky řady octenisept® skvělým pomocníkem. Octenisept® dezinfikuje ranky a podporuje hojení. Octenisept® hojivý gel pak zklidňuje, ošetřuje a ulevuje od svědění. Pro výplach ústní dutiny je vhodná ústní voda octenidol® a pro mytí pokožky i vlasů pak octenisan®.

Jak mohu octenisept®   využít při ošetření čerstvého tetování či piercingu?
Čerstvé, hojící se tetování vyžaduje pravidelnou a citlivou péči. Vhodná dezinfekce by měla být velmi šetrná, neměla by barvit, odbarvovat ani štípat. Octenisept(R) je skvělou volbou pro ošetření jak tetované pokožky, tak různých ran po drobných kosmetických zákrocích, laseru či odstranění znamének. Je šetrný, bezbolestný a přitom působí hojivě.       

Je octenisept®  vhodný pro antiseptické ošetřování proleženin, diabetické nohy či bércových vředů?
Při léčení chronických ran je vždy nutný dohled lékaře. Existují přípravky, které rány čistí, dezinfikují a zlepšují jejich hojení. Pro pravidelnou dezinfekci a léčbu ran  je vhodné použít octenisept®. Pro čištění, zvlhčení a podporu hojení ran jsou tu přípravky řady octenilin®.  

Jak dlouho smějí být octenisept®  a octenilin®  používány po otevření obalu?
Lahvičky s octeniseptem® lze  používat až 3 roky od prvního otevření. octenilin® wound irrigation solution se musí spotřebovat do 8 týdnů a octenilin® wound gel do 6 týdnů od prvního otevření obalu.

Můžu kombinovat octenisept®  nebo jiný přípravek obsahující látku Octenidine s jinými přípravky?

Ne se všemi. Octenidine je možné kombinovat s čímkoliv, kromě přípravkú obsahujících PVP jod, protože dochází k silné barevné kožní reakcii, k hnědému až hnědofialovému zabarvení kůže.

https://www.traditionrolex.com/13
https://www.traditionrolex.com/13