Čas prázdnin, čas dovádění - čas pro bezpečnou a šetrnou dezinfekci

O prázdninách mají děti spoustu volna a i počasí většinou láká k řadě lumpáren. S přibývajícím sluncem bude přibývat zvláště povrchových poranění a odřenin. 

Odřeniny a drobné rány patří k nejčastějším letním karambolům nejen u dětí. Ať už jste doma, nebo na dovolené, sportujete, nebo chodíte po horách, jen málokdy se jim zcela vyhnete. Proto by rozhodně neměla v žádné lékárničce chybět bezpečná a šetrná dezinfekce. Správné vyčištění rány je velmi důležité i u malých škrábnutí nebo pořezání.

1) Proč je první pomoc důležitá?

Zdravá a nenarušená pokožka plní přirozenou ochrannou funkci a chrání nás před choroboplodnými zárodky. Naopak kůže porušená, například odřením, pořezáním nebo kousnutím, dovoluje bakteriím vstup do našeho těla. Vlhká, teplá a vyživená tkáň se pak stává ideálním prostředím pro bakterie, které se zde mohou snadno rozmnožovat a způsobovat infekce.

Zastavit vzniku infekcí pomáhají antiseptické dezinfekční přípravky, které jsou volně k dostání v každé lékárně.

2) Co použít k dezinfekci

Na trhu je v dnešní době velké množství dezinfekčních přípravků na domácí použití. Výběr bezpečné a účinné dezinfekce, která navíc nepálí a nedráždí, je prioritou každé milující maminky. Mimo klasických dezinfekcí, které známe z dětství a máme na ně „pálivé“ vzpomínky, je na trhu i celá spousta jodových přípravků, které ovšem z důvodu zvýšeného rizika nesprávné funkce štítné žlázy u malých dětí, nejsou úplně vhodné pro ty nejmenší ratolesti.

Naopak nový přípravek octenisept®, který bezpečně dezinfikuje, nepálí, nepoškozuje buňky živé tkáně a podporuje proces hojení, byl schválen i pro použití u nejmenších dětí, novorozenců a dětí předčasně narozených. Toto dává každé mamince záruku, že pro své dítě a ostatní členy rodiny zvolila výjimečně bezpečné a šetrné antiseptikum.

Lék dostupný bez lékařského předpisu. Účinnou látkou je Octenidine dihydrochloride, 2-Phenoxyethanol. Pouze k vnějšímu použití. Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

https://www.traditionrolex.com/13
https://www.traditionrolex.com/13