Strašák jménem bazénová infekce

Léto bez koupání je jako hojení ran bez octeniseptu! Zbytečně trpíte. S jakými nepříjemnostmi se ale můžete ve veřejných bazénech a koupalištích s velkým množstvím lidí potkat a jak jim předcházet?

Infekce na nohou a nehtech

Nepříjemné svědění, pálení a zarudnutí kůže na nohou nebo nezvyklá barva nehtů. Pokud vás něco z toho trápí, pravděpodobně se jedná o mykózu. Riziko nákazy se zvyšuje, když máte na rukou nebo chodidlech oděrky a podobné ranky, které představují vstupní bránu pro bakterie a viry.

Narušení rovnováhy v intimní oblasti

Mokré plavky a horší kvalita vody v kombinaci se sníženou imunitou nebo užíváním antibiotik můžou narušit rovnováhu přirozeného prostředí v intimních partiích. Dojde k přemnožení mikroorganismů a vznikne infekce. Tu doprovází nepříjemné svědění, pálení a bolest

Jak jim předcházet

  • Přibalte si do plážové tašky navíc jedny plavky, do kterých se po koupání převléknete.
  • Nechoďte ve veřejných prostorách naboso, ale v pantoflích nebo žabkách.
  • Ručník nikomu nepůjčujte.
  • Po koupání se pečlivě osprchujte, osušte a preventivně použijte šetrný a dezinfekční octenisept sprej a to i na oblast sliznic.
  • S příchodem domů hoďte mokré věci rovnou do pračky a nepoužívejte je vícekrát.
  • Pokud se u vás infekce objevuje opakovaně, koupalištím a saunám se raději vyhýbejte.

Při infekci vsaďte na octenisept

Když se infekce i přesto objeví, octenisept sprej vám od svědění a pálení bezbolestně uleví! Je to sice běh na dlouhou trať, ale při pravidelném používání spreje, dodržování důkladné hygieny, zdravém stravování a nošení prodyšného prádla, můžete dát infekcím brzy sbohem.