4 tipy na regeneraci spálené pokožky ze sluníčka

Spálená pokožka, odborně solární dermatitida, signalizuje poškození kůže při dlouhém pobytu na sluníčku. Děje se tak hlavně, když se před odchodem na pláž, výletem do přírody nebo odpolednem stráveným na zahrádce, nenamažete opalovákem s SPF!

Spálená = červená pokožka

Zarudlá, bolestivá, horká kůže někdy i svědění nebo výsev pigmentových skvrn. V závažnějších případech se mohou objevit velké puchýře, otok, bolest hlavy a únava doprovázená teplotou.

Zasažené kožní buňky odumírají postupně, proto ty největší důsledky můžete pocítit až po 24 hodinách. Po několika dnech automaticky dochází k regeneraci, tedy loupání kůže, a obnově buněk.

4 tipy na podporu regenerace

  1. Pijte hodně vody. Víc než obvykle! Předejdete tak dehydrataci, bolesti hlavy a navíc tělo zchladíte.

  2. Ochlazení a hydratace je důležitá zevnitř i zvenku. Dejte si studenou sprchu a zaměřte se na péči po opalování.

  3. Vyzkoušejte octenisept hojivý gel. Díky účinné látce Octenidine dihydrochloride napomáhá k regeneraci a hojení u dospělích i malých dětí! Hydrogel navíc chladí a zklidňuje podrážděnou pokožku. A když se dostane do narušené kožní bariéry infekce, poradí si i s ní. Zároveň nebarví oblečení, takže ho můžete použít před tím, než vyrazíte ven.

  4. Poslechněte rady našich babiček. Vždycky doporučovali obklady z bílého jogurtu a tvarohu. Kyselina mléčná totiž vyživuje a probiotické kultury a enzymy pomáhají léčit. Stejně tak můžete pokožce ulevit chladivou okurkou. Ne nadarmo se používá jako maska na oční otoky.

Předcházejte stárnutí kůže

Každé spálení poškozuje pokožku, omezuje její elasticitu a podporuje stárnutí. Proto se chraňte slunečními brýlemi, pokrývkou hlavy, kvalitními opalovacími krémy s vysokým faktorem a neplánujte si dlouhé opalovačky na prudkém poledním slunci.